Czym się różnią narożniki?

Czym się różnią narożniki?

Narożniki charakteryzują się ty, że posiadają kąt prosty i jedną dłuższą część (albo dwie w zależności o rodzaju). Podbijają one serca Polaków i coraz częściej można je zobaczyć w naszych domach, mieszkaniach. Głównie stawiane są w salonach, ale mogą być też postawione w sypialniach.

Różnorodność ich na rynku jest tak duża, że niektórym niezwykle ciężko jest rozróżnić jeden model od drugiego i co za tym idzie, podjąć decyzję jaki model wybrać. W tym artykule znajdziecie najważniejsze różnice pomiędzy narożnikami jakie można spotkać. Zachęcam do lektury.

Wygląd narożnika

Zacznijmy od najprostszej różnicy jaka występuje. Jest to wygląd. Większość narożników ma podobny kształt, ponieważ większość jest w kształcie litery L, ale zdarzają się też narożniki o kształcie litery U. Te drugie narożniki są większe i nie nadają się do każdego pomieszczenia. Szczególnie nie nadają się do małego salonu czy kawalerki. Druga różnica to oczywiście wielkość. Jedne są większe, inne mniejsze. Wielkość narożnika skórzanego powinna być dopasowana do wielkości pokoju. Im mniejsze pomieszczenie tym mniejszy narożnik powinien być. Im większe pomieszczenie tym mamy większy zakres wyboru, bo możemy kupić i mały i duży narożnik. Jeżeli narożnik ma spełniać także rolę łóżka, to zwróćcie też uwagę na wielkość po rozłożeniu, a by nie było wpadek, że nie da się go rozłożyć, ponieważ nie będzie miejsca w pokoju. Unikniecie przemeblowania albo problemów ze zwrotem mebla.

Funkcjonalności

Narożniki możemy podzielić także biorąc pod uwagę funkcjonalności. Funkcja dekoracyjna jest funkcją łatwą do opisania. Taki narożnik ma głównie ładnie wyglądać i, o ile nie potrzebujemy też żadnych funkcji praktycznych, tak wybór powinien być prosty i szybki. Lecz taki przypadek jest dosyć rzadki, bo zazwyczaj narożniki powinny chociaż spełniać jedną rolę praktyczną jaką jest wygodne siedzenie na nim. To na nim najczęściej wypoczywamy oglądając telewizję, czytając książkę lub gazetę czy słuchając muzyki. Dlatego taki narożnik powinien być wygodny, abyśmy mieli dobre warunki do relaksu. Kolejna funkcja to funkcja spania. Niektóre narożniki posiadają tą funkcję, a niektóre nie. Jeżeli planujecie spać na tym narożniku albo wasi goście często nocują i chcecie ich tam kłaść, to dobrym pomysłem jest dopłacenie paru złotych do tej funkcji. Zwróćcie wtedy uwagę na materac, aby był odpowiedniej jakości. Takie narożniki posiadają również schowki na pościel, więc nie musisz się martwić, gdzie ją trzymać. W sklepach znajdziecie też narożniki z regulowanymi oparciami (przydatne dla domowników, którzy znacząco różnią się wzrostem), narożniki z schowkami pod podłokietnikami oraz narożniki modułowe. Te ostatnie to są narożniki, które łatwo się składa i rozkłada, można zmieniać ich kierunek, łatwo przenosić itp. Przydatne w czasie przeprowadzki lub dla osób, które lubią częste zmiany.

Cena i jakość

Im więcej dodatkowych funkcjonalności w narożniku, tym cena będzie wyższa. Im lepsza jakość materaca i obicia tym cena także wyższa. Czasami są też różnice w cenie ze względu na marże i sposoby produkcji.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.